آیت‌الله هادی باریک‌بین دعوت حق را لبیک گفت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) آیت‌الله هادی باریک‌بین که از 16 فروردین 96 به علت بیماری در بخش آی. سی. یو یکی از بیمارستان‌های قزوین بستری شده بود، صبح امروز به دلیل کهولت سن و بیماری به دیار باقی شتافت.

وی از سال 1360 تا 1393 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین و سه دوره نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری و از اعضای مجلس خبرگان قانون اساسی بود.

آیت‌الله باریک‌بین در سال 1309 خورشیدی در قزوین به دنیا آمد، پس از تحصیلات ابتدایی برای ادامه تحصیل علوم دینی در سال 1328 راهی قم شد همچنین سه سال را در حوزه نجف گذراند.

آیات عظام علامه طباطبائی، نوری همدانی، مشکینی، سلطانی، منتظری، میرزا باقر زنجانی و امام خمینی (ره) از‌جمله استادان عالی وی بودند.

آیت‌الله باریک‌بین در طول اقامت در قم به مدت دو سال از درس خارج اصول آیت‌الله بروجردی و سپس دروس خارج فقه و اصول امام‌خمینی (ره) بهره برد. وی در مبارزات انقلابی در قزوین نقش موثری داشت و همواره در صف مبارزین نهضت امام راحل بود.

11 اسفند 93 بعد از استعفای ایشان به دلیل بیماری از امامت جمعه و نمایندگی ولی‌ فقیه در استان قزوین، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین انتخاب شد.

کتاب زندگی‌نامه ایشان به همت سازمان اسناد وزارت اطلاعات به منظور پاسداشت خدمات این عالم عالیقدر تدوین و منتشر شده است.