بایرامی از فهرست نامزد‌های چهره سال هنر انقلاب حذف شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، پنج نامزد نهایی چهره سال هنر انقلاب اعلام شد.

فاضل نظری، معاون هنری حوزه هنری با اعلام این خبر گفت: این افراد براساس شیوه انتخاب مرحله به مرحله از سوی جمعی از هنرمندان، مدیران فرهنگی و نخبگان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی پس از بررسی‌های نهایی به‌عنوان پنج گزینه نهایی برای نامزدی كسب عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی معرفی شدند. براساس آرا، سید مسعود شجاعی طباطبایی، بهناز ضرابی‌زاده، ابراهیم حاتمی‌كیا، محمدحسین مهدویان و حمید حسام در فهرست نهایی این عنوان قرار گرفتند.

به گفته نظری، تركیب این پنج نفر تغییر نخواهد كرد و اینكه چه فردی می‌تواند در نهایت حائز عنوان چهره سال هنر انقلاب شود به تكمیل فرایند جمع‌آوری آراء نهایی نخبگان برای انتخاب بستگی دارد. البته اسامی اعلام شده به ترتیب میزان آراء معرفی شده‌اند و فاصله كمی میان سه نفر نخست برای انتخاب شدن وجود دارد؛ بنابراین با توجه به میزان آراء كسب شده دو هنرمند نام‌آشنای هم روزگار ما محمدرضا بایرامی و حسن روح‌الامین كه هر یک آثار ارجمند و شایسته‌ای را در سال ۹۵ خلق كرده‌اند از جمع كاندیداها خارج شده‌اند.

معاون هنری حوزه هنری ادامه داد: پیش از انتخاب فهرست هفت نفره فهرست ۱۴ نفره نیز وجود داشت كه چهره‌هایی مانند نادر طالب‌زاده، سید محمود رضوی، ابوالقاسم طالبی، فرهاد عظیما و برخی دیگر از عزیزان هنرمند و نام آشنا در آن حضور داشتند كه طی فرآیند انتخاب مرحله به مرحله اسامی محدودتر شد.

به گفته نظری، چهره سال هنر انقلاب در آئین اختتامیه هفته هنر انقلاب روز جمعه هفته جاری در حوزه هنری معرفی خواهد شد.