برگزاری دوره‌ آموزش ویراستاری و ترجمه در شهر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، دوره‌ آموزش ویرایش با تدریس علی صلح‌جو در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. در این دوره‌ ۱۲۲ جلسه‌ای، ویرایش صوری و زبانی به صورت نظری و کارگاهی تدریس می‌شود.

شرکت در این دوره نیاز به گذراندن آزمون ورودی دارد که در آن توانایی هنرجو در زبان فارسی و انگلیسی(با اولویت زبان فارسی) و معلومات عمومی سنجیده می‌شود. پس از گذراندن این دوره به کسانی که در آزمون پایانی موفق شوند، گواهینامه داده خواهد شد.

علاقه‌مندان برای دریافت کارتِ شرکت در آزمون ورودی این دوره، که سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۰ برگزار می‌شود، باید تا ۲۰ اردیبهشت در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهرکتاب مراجعه کنند. افرادی که در آزمون ورودی این دوره پذیرفته شوند، پس از ثبت‌نام، از 30 خرداد در روزهای سه‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ می‌توانند در کلاس‌های این دوره حاضر شوند.

اما طی روزهای آتی، قرار است کارگاه آموزش ترجمه هم در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار شود. این دوره هم با عنوان “آموزش ترجمه» با تدریس علی صلح‌جو در ۱۰ جلسه برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان در این دوره، پس از گذراندن آزمون ورودی(ترجمه‌ متنی کوتاه) و آزمون نهایی، گواهینامه می‌گیرند. علاقه مندان برای گرفتن کارت شرکت در آزمون ورودی که شنبه ۱۶ اردیبهشت ساعت ۱۴ برگزار می‌شود، تا ۱۲ اردیبهشت فرصت دارند در ساعت اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) نبش کوچه‌ سوم مراجعه کنند.

این دوره آموزشی هم در ۱۰ جلسه‌ برگزار می‌شود و اولین جلسه آن روز شنبه ۲۷ خرداد از ساعت ۱۴ تا ۱۷ خواهد بود.

با توجه به محدودیت ثبت‌نام، اولویت با کسانی است که زودتر نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند. بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت، مهلت ثبت‌نام زودتر از زمان تعیین‌شده تمام می‌شود.