مشخصات 92 هزار عنوان کتاب خارجی نمایشگاه تهران منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از انجمن فرهنگی ناشران بین‌المللی ایرانیان، در این سایت به نشانی www.anjomannasheran.com امکان جست‌وجوی پیشرفته و موضوعی این کتاب‌‏ها با کلیدواژه‎های مختلف و با توجه به عنوان کتاب، نام نویسنده، نام ناشر، سال انتشار و موضوعات مختلف فراهم شده است. امکان دانلود فهرست این کتاب‌‏ها و همچنین نتایج جست‌وجو در قالب فایل اِکسِل نیز فراهم شده تا علاقه‌مندان بتوانند اطلاعات کتب مورد نیاز خود را به همراه نام کارگزار و عرضه‌کننده آن ذخیره و در صورت نیاز نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کنند.

همچنین اعلام شده؛با توجه به اینکه هنوز نرخ ارز از طرف نمایشگاه اعلام نشده است، بهای کتاب‏‌ها به صورت موقت بر اساس قیمت ارزی روی این سایت آمده است تا در ایام برپایی نمایشگاه، بهای ریالی کتاب‏‌ها اعلام شود.

بررسی اطلاعات کتاب‌های عرضه‎شده نشان می‌دهد از این تعداد عنوان، بالغ بر 87 هزار عنوان کتاب لاتین و نزدیک به هفت هزار عنوان کتاب عربی است و در حوزه کتب لاتین نزدیک به 48 هزار عنوان از کتب منتشر شده مربوط به سه سال اخیر و سال 2017 هستند. به لحاظ موضوعی نیز حوزه علوم انسانی با بیش از 33 هزار عنوان، بیشترین حجم کتب لاتین را داراست. سپس به ترتیب حوزه‌های هنر با بیش از 15 هزار عنوان، پزشکی با بیش از 12 هزار عنوان، علوم‌پایه و فنی و مهندسی هر یک با بیش از 11 هزار عنوان و کتب مرجع و دایرة‌المعارف‌ها با بیش از هزار عنوان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

کتاب‌های عربی نیز به لحاظ موضوعی عمدتاً در حوزه علوم انسانی بوده و حوزه‌های موضوعی مختلفی مانند فقه، تاریخ، ادیان، ادبیات عرب، معاجم و اطالس، تفسیر و… را پوشش می‌دهند. برای هریک از کتب لاتین و عربی دست‌کم 10 درصد تخفیف در نظر گرفته شده و در برخی موارد تخفیف‌های بالاتری نیز برای عناوین خاصی اعمال شده است.

تقریباً تمامی کتاب‌‏هایی که اطلاعات آن‌ها روی سایت انجمن فرهنگی ناشران بین‌‏المللی ایرانیان بارگذاری شده، متعلق به ناشرانی خارجی است که عضو این انجمن هستند.

سی‌امین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران از 13 تا 23 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود.