بهترین نوع بک لینک رپورتاژ خبری

واکاوی علل بروز نفاق از منظر قرآن
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نگاهی گذرا به تاریخ اسلام نشان می‌دهد که نفاق یکی از آسیب‌های جدی در جامعه اسلامی است که به‌گونه‌های مختلف زیان‌های گاه جبران‌ناپذیری به‌جای می‌گذارد و باعث گسیختگی شالوده جامعه می‌شود. نفاق علاوه بر ایجاد دودستگی و تفرقه در میان مردم، موجبِ نفوذ دشمنان خودی و غیرخودی به درون ساختارهای دینی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی می‌شود. همین امر، توجه به زمینه‌ها و علل شکل‌گیری نفاق را دوچندان می‌کند.

کتاب “قرآن و پدیده‌شناسی نفاق و نفوذ؛ به انضمام سخنان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) درباره نفوذ» در 6 فصل به قلم محمد میرزایی، استادیار دانشگاه علوم اسلامی رضوی، به واکاوی علل بروز نفاق از منظر قرآن کریم در سطوح فردی و اجتماعی پرداخته و راهکارهای رفع و دفع آن‌ را معرفی می‌کند.

“مفهوم‌شناسی نفاق و انواع آن»، “تاریخچه نفاق در اسلام»، “عوامل پیدایش نفاق»، “نشانه‌های نفاق و ویژگی‌های منافقان»، “راهبرد مهار نفاق از دیدگاه قرآن کریم» و “نفاق، آثار و پیامدها» فصل‌های کتاب هستند. در بخش پایانی کتاب نیز رهنمودهای موضوعی مقام معظم رهبری درباره پدیده نفوذ، آثار و مهار آن است.

در مقدمه این کتاب آمده است: “پدیده خطرناک و پنهان نفاق یکی از موانع بزرگ پیشرفتِ جوامع است. وجود این پدیده را می‌توان به خوبی در بخشی از تاریخ اسلام حس کرد و شاهد افرادی سست عنصر و فرصت‌طلب بود که محافظه‌کارانه و از سر نفاق، در میان صفوف مسلمانان نفوذ کردند و با پوشیدن لباس خودی اتحاد مسلمانان را هدف قرار دادند. امروز این پدیده که بنیان زندگی فردی و اجتماعی را به تدریج از میان می‌برد و بزرگ‌ترین آسیب برای دین شمرده می‌شود، چهره‌ای نوین به خود گرفته و در عرصه‌های گوناگون به‌ویژه در عالم سیاست، روح اعتماد و نگاه احترام‌آمیزِ انسان‌ها به یکدیگر را از میان برده است. بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهند که نفاق در زمینه‌های گوناگون و در زمان‌های مناسب، دروغ را راست نمایانده و باطل را حق جلوه داده است تا با این حربه، بدعت و انحراف را در مفاهیم دینی پدید آورد.»

براساس متن کتاب در صفحه 23 در ذیل سرفصل “مراتب نفاق» می‌خوانیم: “به‌نظر می‌رسد توجه قرآن‌پژوهان به اشتراکات نفاق در قرآن، مانع دستیابی آنان به جمع‌بندی نهایی درباره مراتب نفاق گردیده است؛ در حالی که بررسی افتراقات آن در قرآن کریم و نیز نوع دستور خداوند به چگونگی برخورد با منافقان و شناخت فضای نزول آیات نفاق، این جمع‌بندی را به خوبی میسر می‌سازد. با شناخت این مراتب می‌توان راهبردهای برخورد با نفاق و مهار آن را دریافت. مراتب نفاق در قرآن با توجه به میزان زیان‌رسانی آن، در سه قسم جای می‌گیرد: نفاق پرخطر، نفاق کم خطر، نفاق رفتاری یا زبانی.»

نویسنده همچنین در صفحه 38 “منافق» را اینگونه معرفی کرده است: “در نگاه دینی، “منافق» کسی است که به تمام یا برخی ضروریات و احکام دین معتقد نباشد و گفتار و رفتارش را برای دستیابی به اهداف غیرمشروع مصروف سازد، یا صرفاً از روی ترس و طمع، به رفتاری انفعالی روی آورد. چنین نفاقی “نفاق اعتقادی – سیاسی» نامیده می‌شود؛ زیرا در آن از یک‌سو، به مبانی و اصول دین اعتقادی وجود ندارد و از سوی دیگر، هدف یا کسب قدرت، گسترش و حفظ آن است، یا تضعیف قدرت مسلمانان، از طریقِ تزویر و نیرنگ. اما چنانچه کسی به اصول و ارکان اسلام باور داشته باشد ولی طمع دستیابی به مال و جاه و مقام، او را بر آن دارد که رفتار و گفتاری پسندیده نشان دهد و ظاهری موجه به نمایش بگذارد، چنین فردی گرفتار “نفاق اخلاقی – اجتماعی» است.»

نخستین چاپ کتاب “قرآن و پدیده‌شناسی نفاق و نفوذ» در 224 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 11 هزار تومان از سوی دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شده است.

===================
پیچ و مهرهشیشه سکوریت

===================================

مرکز فروش و اجاره ویدئو پروژکتور در استان تهران

شما میتوانید با اجاره ویدئو پروژکتور از هزینه ی اضافی برای خرید دستگاه پرهیز نمائید و نیاز خود را برای کلاس های آموزشی- کنفرانس و جلسات- تبلیغات و نمایشگاه ها و… تنها با اجاره آن برطرف نمائید.
از مزیت های اجاره ویدئو پروژکتور این است که اگر استفاده شما از ویدئو پروژکتور بسیار کم است و فقط چند روز یا چند ساعت نیاز بهه آن دارید میتوانید یک ویدئو پروژکتور خوب را اجاره فرمائید و از پرداخت هزینه های زیاد جلوگیری فرمائید.

لامپ ویدئو پروژکتور

وظیفه لامپ دیتا پروژکتور تولید نور است و به میزان انسی لومنس یا شدت روشنایی دستگاه ارتباط مستقیم دارد یعنی هر چه لامپ استفاده شده دارای کیفیت بالاتری باشد میزان شدت روشنایی تصویر بالاتر است.

جهت تعویض لامپ دیتا پروژکتور باید ابتدا در لامپ را باز کرد و بعد لامپ دستگاه را تعویض نمود که البته اینکار را بعد از خاموش شدن و سرد شدن لامپ انچام دهید.

تعمیر ویدئو پروژکتور

جهت انجام کلیه تعمیرات ویدئو پروژکتور میتوانید دستگاه خود را به این شرکت ارسال نمائید

===========================

یکی از بهترین گزینه ها برای فضا سازی بهینه در مکان های گوناگون استفاده از پازتیشن بندی با استفاده از شیشه میباشد.
پارتیشن شیشه ای شرکت ایمن دُر با داشتن کیفیت و ظاهری بسیار شیک فضای اداری شمار ا شیک ،مدرن و بهینه خواهد کرد.
استفاده از پارتیشن شیشه ای در محل کار مزایای بسیاری دارد. اگر در فضای اداری خود به ایجاد حریم خصوصی یا خواص آکوستیک نیاز دارید، آنگاه تقسم بندی فضای دفتر اداری شما به وسیله پارتیشن شیشه ای بهتر گزینه پیش روی شماست.
مزایای نصب پارتیشن شیشه ای
شیشه پارتیشن اداری فضای اداره را بزرگتر نشان می‌دهد و باعث افزایش نور طبیعی محیط می‌گردد. این امر باعث می‌شود تا هزینه‌ برای پهای انرژی و نور مصنوعی کاهش یابد.
امروزه این محصول به دلیل خواص پرشماری که شامل میشود در بسیاری از اماکن مورد استقبال قرار گرفته است.


ایجاد حریم خصوصی و فراهم کردن آرامش روانی برای کارمندان و کاهش انتقال صدا تنها بخشی از مزایای نصب پارتیشن شیشه ای در فضاهای اداری می باشد.

کاربرد پارتیشن شیشه ای
این محصول نه نفقط مختص فضاهای اداری است بلکه در بسیاری از سالن های زیبایی مجموعه های درمانی رستوران ها و هتلها کاربرد قابل توجه ای را داشته و با توجه به انعطاف بسیار در طرح و تولید و نیز با توجه به قیمت پارتیشن شیشه ای مناسب برای بسیاری از اماکن عمومی و حتی مسکونی می باشد.
طراحی پارتیشن شیشه ای
مهمترین جز پارتیشن شیشه ای شیشه سکوریت می باشد،ارتیشن اداری شیشه‌‍ای با توجه به نیاز و طرح و شکل درخواستی شما در طرح‌های مختلف در دسترس هستند، طرح سندبلاست دلخواه شما میتواند با کیفیت هرچه تمام تر بر روی پارتیشن شما نقش ببندد.
برای پیاده سازی طرح مورد نظر خود آسوده خاطر باشید زیرا شرکت ایمن در این پارتیشن شیشه‌ای را در حالت‌های شیشه پارتیشن چند جداره ساده، دو جداره یا به عنوان یک دستگاه شیشه فریم لس که تأثیر بصری بسیاری دارد، با برترین کیفیت برای شما مصرف کننده گرامی فراهم خواهد آورد تا پاسخگوی تمامی نیاز های شما باشد.
قیمت پارتیشن شیشه ای
فضای مسکونی، اداری ویا تجاری شما با کیفیت هرچه تمام تر میتواند به وسیله پارتیشن شیشه ای به بخشهایی مجزا تقسیم گردد.
در زمان تصمیم گیری برای انتخاب پارتیشنی مناسب برای محیط خود بررسی و در نظر داشتن مواردی که بر قیمت پارتیشن شیشه ای شما تاثیر گذار است میتواند به انتخاب شما و مدیریت هزینه هایتان کمک شایانی داشته باشد.
اولین و مهمترین جز پارتیشن شیشه ای و جزء اصلی آن شیشه سکوریت است.متراژ، رنگ، ضخامت و البته طرح سندبلاست برروی آن هرکدام به نوبه خود بر قیمت پارتیشن شیشه ای تاثیر گذار است.
فریم آلومینیومی نوع و ضخامت آن با تنوع بسیار رنگ بندی هایش نیز جز دیگری است که تاثیر بسزایی بر هزینه شما خواهد داشت.البته انواع متفاوت آن را در بخش یراق آلات میتوانید مشاهده کنید.