همایش «حس پروانگی» برگزار می‌شود

مریم ارشدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برگزاری همایش “حس پروانگی» اظهار کرد: همایش “حس پروانگی» با موضوع اردو‌‌های “راهیان نور» با هدف تاثیر‌پذیری دانشجویان و دانش‌آموزان 20 فروردین‌ماه برگزار می‌شود. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان صدا و سیما در برگزاری این همایش با سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس مشارکت دارند.

مدیر روابط عمومی سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به ظرفیت‌های تربیتی اردو‌های راهیان نور افزود: نشر فرهنگ ایثار و مجاهدت برای نیل به اهداف و آرمان‌های نظام الهی، تبیین اصول و مبانی و ارزش‌ها از‌ جمله اهداف برگزاری همایش “حس پروانگی» است.

ارشدی با اشاره به تبیین ارزش و جایگاه فرهنگ دفاع مقدس، ایثار، حماسه و جهاد به‌عنوان هدف همایش “حس پروانگی» درباره ضرورت برگزاری این برنامه ادامه داد: توجه به تاثیر اردو‌های راهیان نور در نوع نگرش و تفکر همچنین رفتار و منش افراد و تقویت رویش‌ انقلابی از ضرورت‌های برگزاری همایش “حس پروانگی» است؛ علاوه بر این بهره‌مندی از ابزار‌های نشر یک فرهنگ اصیل تبیین آثار و نتایج مولفه‌های آن بر اقشار مختلف به‌ویژه گرایش قشر جوان و نوجوان به آن مولفه نیز به‌عنوان ضرور‌ت‌های برگزاری این همایش قابل توجه است.

همایش “حس پروانگی» در دو بخش “ادبی» و “هنری» شامل داستان کوتاه، شعر، دلنوشته همچنین فیلم مستند، کلیپ و انیمیشن 20 فروردین ماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.