​هشتمین شماره «داروگ» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، هشتمین شماره از ماهنامه‌ اختصاصی اطلاعات و آموزش حفاظت از محیط زیست “داروگ» منتشر شد. این مجله با هدف حمایت از محیط زیست از طریق آموزش و آگاهی دادن به نسل نوجوان منتشر می‌شود.

در نخستین صفحات این شماره از نشریه، به جای “تکاپو» بخش “نوروزنامه» گنجانده شده است. در آغاز بخش “نوروزنامه» یادداشتی با عنوان “جشن جهانی نوروز مبارک» دیده می‌شود و در آن توضیحاتی درباره آداب و رسوم نوروز ارائه شده است. “قوچ، صورت آسمانی فروردین»، “محیط زیست در عید»، “گیاهان دنیای من؛ کالانکوئه و دوست تمساحی»، “چگونه دان‌خوری پرنده بسازیم» و “میزبان پرنده‌ها باشیم» مطالب دیگری است که در این بخش ارائه شده است.

در بخش “طبیعت گردی» نیز مرتضی اوجی در مطلب “وجودمان را از عشق لبریز کنیم» به حال و هوای طبیعت گردی در ایران در فصل بهار می‌پردازد و به جاذبه‌های تهران‌گردی و سفر به قشم و کیش و چابهار و … اشاره می‌کند. در ادامه چهار باغ وحش دیدنی در جهان شامل برلین، کالیفرنیا، پکن و آفریقای جنوبی به مخاطبان معرفی می‌شود.

“ماجراهای کارخانه شکلات‌سازی ویلی ونکا»، “چارلی نمی‌دانست چقدر خوشبخت است»، “همه چیز نسبی است؛ حتی مرگ انیشتن»، “قبل از پیدایش علم، ما چگونه کیهان را تعریف می‌کردیم؟»، “ورزش می‌کنیم در حیاط، نمازخانه یا کلاس» و “تقویم رویدادها» نیز عنوان مطالبی است که در بخش “سرگرمی» این شماره از داروگ منتشر شده است.

در “خبر خوش» هم به جایزه اسکار اصغر فرهادی پرداخته شده است. همچنین در گزارشی از بچه‌های شهرستان میناب به جشنواره سیاه و کودکان هرمزگانی و تجربه یک روز زندگی کردن مثل یک خرس اشاره شده است. همچنین بچه‌ها می‌توانند اطلاعاتی درباره خرس سیاه یا خرس یقه‌سفید کسب کنند.

چی شده که ما قیچی شدیم، بده‌بستان موجودات در زمین، دانش خود را درباره گرمایش زمین بسنجید و کمیک استریپ ماجرای پروفسور در زیست‌بوم‌ها، از دیگر مطالبی است که در این شماره از داروگ آمده است.

هشتمین شماره نخستین ماهنامه نوجوانان دوستدار محیط‌ زیست با عنوان “داروگ» با صاحب‌امتیازی شرکت انتشارات فنی ایران و مدیرمسئولی آرش قلمی‌فرد به بهای پنج هزار تومان منتشر شده است.